Co je Fytoterapie?

Fytoterapie je léčba pomocí léčivých rostlin a patří do oboru zvaného alternativní medicína. Lihové extrakty z rostlin jsou nejúčinnější fytoterapeutika. Léčivě působí v rostlině přirozeně obsažený komplex účinných látek. Tyto účinné látky převádíme extrakcí z rostliny do tinktur. Obsah lihu není nevýhodou, naopak, líh zlepšuje vstřebávání účinných látek do lidského organismu.
Fytoterapie je naděje pro pacienty, kterým oficiální medicína neumí pomoci či nechtějí riskovat následky vedlejších účinků syntetické léčby.

V našem sortimentu najdete kapky na většinu nemocí.  Tinktury z léčivých rostlin působí podobným mechanismem jako léky, avšak bez vedlejších účinků na lidský organismus. Je to dáno přírodním původem komplexu účinných látek získaných přímo z rostliny.

Tinktury

Bylinné tinktury

Tinktury jsou narozdíl od čajů vyrobeny převážně z živých rostlin obsahujících maximální koncentraci účinných látek a jsou velmi příjemné pro pravidelné užívání. V praxi se nejvíce osvědčil lihovodní extrakt, kvůli výborným rozpouštěcím a konzervačním účinkům alkoholu. Dávkování je tak malé, že jsou úvahy o ovlivnění jater nebo nervového systému obsaženým alkoholem zcela bezpředmětné.  Tinkturu nejlépe nakapejte na podjazyčí a jazykem rozetřete. Líh zajistí rychlé vstřebání účinných látek do krevního oběhu a vstřebání přes ústní sliznici. Narozdíl od vstřebávání v žaludku a střevech zabrání poškozování některých účinných látek žaludeční kyselinou.Pokud by Vám přesto z jakýchkoli důvodů alkohol v tinktuře „překážel“, stačí nakapat předepsaný počet kapek do šálku horkého čaje a do 10 minut
v čaji zůstanou pouze účinné látky a alkohol se z čaje odpaří! Naše tinktury jsou připraveny ve specifickém homeopatickém ředění.

Nabízíme široký sortiment našich tinktur:

medvědí česnek, jeřáb oskeruše, jeřáb aronie, vlaštovičník, kopřiva, měsíček, zázvor, skořice, třapatka nachová, kozlík, jalovec, lékořice, jasan, borovice, bazalka, řebříček, jmelí, vilcacora a další…

Nabízíme švédské kapky Maria Treben:

Tyto kapky mají  38% líh a obsahují účinné látky ze 32 bylin. Švédské kapky se dají užívat nepřetržitě vnitřně i zevně. Preventivně se užívá ráno a večer jedna čajová lžička švédských kapek zředěných bylinným čajem nebo vodou.
Kapky se potírají nebo obkládají. Používají-li se kapky jako obklady, je nutné předem ošetřit kůži olejem nebo sádlem.

Složení kapek:

Voda, líh 38%, citvar kořen, theriak, kořen děhelu, kozlíku lékařského, skořice ceylonská, kardamon, myrha, mana, kořen angeliky, pupava kořen, kafr, šafrán květ, topolový pupen, anýzový plod, plod koriandru, plod kmínu, oplodí pomeranče, nať zeměžluče, oplodí citrónu, oddenky zázvoru, květ hřebíčkovce, plody vavřínu, plody pigmentovníku, nať majoránky, plody badánu, jalovce, galganový kořen, heřmánkový květ, kořen hořce, nať pelyňku, skořice cejlonská, skořice čínská, tobolky kardamonu, kořen kosatce, list rozmarýnu, nať čubetu benediktu.

Užití kapek:

Bolesti, Bolesti hlavy, Cukrovka, Deformace, Deprese, Dna, Epilepsie, Gastritida, Hemeroidy, Horečka, Chřipka, Chudokrevnost, Játra – onemocnění, Klouby – opotřebení, Klouby – záněty, Kolika, Krev – očista, Krev – poruchy krevního oběhu, Krk – záněty, Křeče, Ledviny – kolika, Ledviny – zhoubné onemocnění, Leukémie, Lymfatické žlázy – onemocnění, Menstruace – poruchy, Nachlazení, Nechutenství, Nevolnost, Obrna, Oči – šedý a zelený zákal, Oheň, Plíce – voda na plicích, Pokousání, Polykání – obtíže, Prs – zhoubné onemocnění, Průjem, Rakovina, Rána – operační, Roztroušená skleróza, Rýma, Slinivka břišní – onemocnění, Srdce, Střeva – onemocnění, Štítná žláza – zhoubné onemocnění, Těhotenství, Vejcovody a vaječníky – onemocnění, Zácpa, Záněty, Zvracení, Žaludek – bolesti, Ženské pohlavní orgány – zhoubné onemocnění, Žlučník – obtíže.